Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η εκδήλωση «Telmaco Extron Classroom Applied Solutions Event» την Τετάρτη 18 Οκτωβρίου 2017 στην Διατμηματική Αίθουσα Τηλε-εκπαίδευσης της Πανεπιστημιούπολης Βουτών στο Ηράκλειο.

Πρόγραμμα της εκδήλωσης:

09:00 Εγγραφές
09:10 Classroom AV-Fundamentals
11:15 Διάλλειμα
11:30 Classroom Applications Part I & II
12:30 Ελαφρύ Γεύμα
13:30 Classroom Applications Part I & II συνέχεια
14:45 Lecture Hall Application
15:15 Διάλλειμα
15:30 Lecture Hall Application συνέχεια
17:00 Collaboration Applications
17:30 Ερωτήσεις – Απαντήσεις

Παρουσιάστηκαν βασικές αρχές Ψηφιακών & Αναλογικών σημάτων Εικόνας & Ήχου, λύσεις ελέγχου & διαχείρισης οπτικοακουστικών υποδομών, λύσεις σε αίθουσες διδασκαλίας, εφαρμογές σε αίθουσες διαλέξεων, AV Streaming over IP, ασύρματα συστήματα για εφαρμογές συνεργασίας, κ.α.

Το Ucnet συμμετείχε στο έργο BIOTALENT σε συνεργασία με το ΜΦΙΚ και ανέλαβε τη φιλοξενία, ανάπτυξη και υποστήριξη της πλατφόρμας ηλεκτρονικής μάθησης του έργου.

Ο Σύλλογος Νεανικής επιχειρηματικότητας (Youth Entrepreneurship Club) είναι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσει την, για πέμπτη συνεχόμενη χρονιά, την διεξαγωγή του Startup Greece Week -  Ελληνική Εβδομάδα για την καινοτομία και την επιχειρηματικότητα.

Η εκδήλωση θα μεταδοθεί ζωντανά στις 26 Απριλίου 2020, 19:00-21:00

Επισυνάπτεται το Σχέδιο Δράσης και η Εργαλειοθήκη για την Υποστήριξη Τηλεδιδασκαλίας, Τηλεργασίας και Τηλεσυνεργασίας όπως εγκρίθηκε από τη Σύγκλητο του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Στις 24Μαρτίου  2020ημέραΤρίτηκαι  ώρα 10.00π.μ.,  θα  γίνει  η τελετή ορκωμοσίαςτων νέων διδακτόρων, αποφοίτων των Προγραμμάτων Μεταπτυχιακών Σπουδών και αποφοίτων της Ιατρικής Σχολής του ακαδημαϊκού έτους 2019-2020.  Η εκδήλωση θα μεταδοθεί ζωντανά από τις υπηρεσίες βίντεο του Πανεπιστημίου Κρήτης.