Μπορείτε να κατεβάσετε από εδώ το έγγραφο: "Σχέδιο Δράσης και Εργαλειοθήκη για την
Υποστήριξη Τηλεδιδασκαλίας, Τηλεργασίας και Τηλεσυνεργασίας", το οποίο εγκρίθηκε από την 427η/19.3.2020 Τακτική Συνεδρία της Συγκλήτου του Πανεπιστημίου Κρήτης.

Ο Οργανισμός Ανοιχτών Τεχνολογιών (ΕΕΛΛΑΚ) διοργανώνει διημερίδα με τίτλο: «Εξ αποστάσεως εκπαίδευση: η επόμενη μέρα. Η πρόκληση της ανοιχτής εκπαίδευσης - https://elearnconf.ellak.gr/ ».

Το Ucnet συμμετείχε στο έργο BIOTALENT σε συνεργασία με το ΜΦΙΚ και ανέλαβε τη φιλοξενία, ανάπτυξη και υποστήριξη της πλατφόρμας ηλεκτρονικής μάθησης του έργου.

Ο Σύλλογος Νεανικής επιχειρηματικότητας (Youth Entrepreneurship Club) είναι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσει την, για πέμπτη συνεχόμενη χρονιά, την διεξαγωγή του Startup Greece Week -  Ελληνική Εβδομάδα για την καινοτομία και την επιχειρηματικότητα.

Η εκδήλωση θα μεταδοθεί ζωντανά στις 26 Απριλίου 2020, 19:00-21:00

Επισυνάπτεται το Σχέδιο Δράσης και η Εργαλειοθήκη για την Υποστήριξη Τηλεδιδασκαλίας, Τηλεργασίας και Τηλεσυνεργασίας όπως εγκρίθηκε από τη Σύγκλητο του Πανεπιστημίου Κρήτης.